DLACZEGO SOUTH ENERGY?

img

Wysoka kaloryczność

Z myślą o Tobie i Twoim domu dobieramy węgiel tak, aby miał jak najwyższą kaloryczność, aby uzyskać odpowiednią temperaturę w Twoim domu.

img

Niska zawartość
popiołu

Dbając o Twój cenny czas i komfort, staramy się, aby zawartość popiołu była jak najniższa, abyś mógł cieszyć się ciepłem w swoim domu.

img

Niska zawartość siarki

Aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, nasz węgiel ma niską zawartość siarki. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla naszych dzieci.

img

Wysokiej jakości węgiel

Oferowany przez nas ekogross kupujemy wyłącznie ze sprawdzonych kopalń. Dzięki temu możemy zaoferować najwyższej jakości i wysokokaloryczny węgiel!

img
img
img
img
img
img
img
img

NASZ PROCES PRACY

tick

Przyjmowanie i przetwarzanie zamówień

tick

Dostawa

SOUTH ENERGY LTD. prowadzi sprzedaż węgla z wykorzystaniem infrastruktury kolejowej, a także całodobowe wydawanie produktów do odbioru z magazynu zlokalizowanego w Polsce i Bułgarii.

Geografia firmy SOUTH ENERGY LTD. - rynki Europy Zachodniej i Wschodniej oraz Azji.

ZOBACZ WIĘCEJ... ZAMÓW TELEFON
img

180+

Zamówienia

img

150+

Klienci

img

10000+

Tony są sprzedawane

img

5+

Więcej niż kraje

CERTYFIKATY PRODUKTÓW

PRODUKTY

EKO CLASSIC

--- PLN

25 KG. +/- 2%

 • Kraj pochodzenia: Turcja
 • Kaloryczność: 25 MJ/kg
 • Granulacja: 13-25mm
 • Siarka: max 0,7%
 • Popiół: max 13%
NAKAZAĆ

EKO CLASSIC

--- PLN

25 KG. +/- 2%

 • Kraj pochodzenia: Turcja
 • Kaloryczność: 25 MJ/kg
 • Granulacja: 25-50mm
 • Siarka: max 0,7%
 • Popiół: max 13%
NAKAZAĆ

PALIWO PELETOWE

-----

15 KG. +/- 2%

 • Kraj pochodzenia: Turcja
 • Kaloryczność: 20 MJ/kg
 • Granulacja: 6-8mm
 • Siarka: max 0,05%
 • Popiół: max 1,2%
NAKAZAĆ
WIĘCEJ PRODUKTÓW...

SOUTH ENERGY

NASZE ZALETY

SOUTH ENERGY LTD. jest wiodącą firmą energetyczną w Europie, która jest wyłącznym sprzedawcą wysokiej jakości węgla energetycznego marek: EKO CLASSIC, EKO PREMIUM, EKO PREMIUM PLUS, MIAŁ PREMIUM, ORZECH PREMIUM. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama węgla kamiennego, pelletu i brykietu, miału węglowego, który można zakupić w różnych gradacjach, w zależności od wymagań jakościowych oraz kategorii stosowanych pieców.

Dzięki naszemu doświadczeniu i dobrej współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi realizujemy zamówienia na wszystkie rodzaje paliw.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych pozyskaniem paliwa, zarówno klientów indywidualnych jak i firmowych. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji zapraszamy do siedziby naszej firmy, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w sprawie proponowanych produktów i usług.
 • tick

  WĘGIEL BEZ WIĄZANIA - WĘGIEL BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

 • tick

  JAKOŚĆ WĘGLA - WYSOKA KALORYCZNOŚĆ, NISKA ZAWARTOŚĆ POPIOŁU.

 • tick

  REALIZACJA ZAMÓWIEŃ - ZAWSZE W MAGAZYNIE WYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ PRODUKTÓW.

 • tick

  GWARANCJA ZAMÓWIENIA - GWARANCJA WYKONANIA ZAMÓWIENIA CZAS WYSYŁKI OD 1 DNIA.

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Tylko sprawdzony, certyfikowany, wysokiej jakości ekologiczny węgiel jest w stanie zapewnić sprawne i efektywne ogrzanie budynków czy wody w okresie grzewczym bez dodatkowych i zbędnych kosztów. Ważnym czynnikiem świadczącym o wysokiej jakości ekogroszku jest oczywiście jego kaloryczność. Kaloryczność jest bardzo ważna, ale nie jest to jedyny istotny czynnik. Wybierając surowce, należy również zwrócić uwagę na zawartość wilgoci w ekogroszku. Dlaczego zawartość węgla w wodzie jest tak ważna? Przede wszystkim im wyższa wilgotność, tym więcej szkodliwych substancji dostaje się do atmosfery. Ponadto mokry ekogroszek jest bardzo nieefektywny i przyczynia się do zwiększonego zużycia paliwa. Wynika to z faktu, że część energii powinna być przeznaczona na odparowanie wody, a nie na ogrzewanie domu. Wysoka wilgotność może również przyczynić się do szybszego zniszczenia kotła. Mokry ekogroszek podczas długotrwałej eksploatacji może powodować rdzewienie paleniska, zwłaszcza podajnika, jak również innych elementów. Najbardziej korzystna i bezpieczna wilgotność ekogroszku nie powinna przekraczać 12%. Nasz zapakowany groszek ma wilgotność od 5% do maksymalnie 10%. Sprawdź nasz sklep!

Rosnąca w ostatnich latach popularność ekogroszku przyczyniła się do poszerzenia na rynku podaży kotłów do spalania tego paliwa. Przy wyborze nowego paleniska konsumenci najczęściej wybierają kotły z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Na korzyść tego typu pieca przemawia wysoki komfort użytkowania. Jednak nie jest to jedyna opcja. Ekogroszek można również wędzić w tradycyjnych piecach i kotłach. Istotne jest tylko to, że jest przystosowany do spalania paliw stałych. Oddzielne kotły na ekogroszek różnią się mocą, rodzajem zastosowanych sterowników, doprowadzeniem surowca, palnikiem czy wymiennikiem ciepła. Piec należy dobierać indywidualnie do każdego budynku. Jego rozmiar i wydajność muszą odpowiadać zapotrzebowaniu. Piece przystosowane do spalania węgla organicznego są proste i łatwe w obsłudze. Specjalny system sam określa, ile surowca należy spalić. Dodatkowo wybierając kocioł z podajnikiem wizyty w kotłowni będą bardzo ograniczone. Wystarczy raz na kilka dni załadować podajnik i oczyścić go z popiołu, co w przypadku wysokiej jakości ekogroszku jest niewystarczające.

Ekogroszek to surowiec z węgla, ale musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim dobry ekologiczny węgiel nie powinien zawierać znacznej ilości siarki, która podczas spalania dostaje się do atmosfery. To właśnie siarka przyczynia się do powstawania kwaśnych deszczy czy nieprzyjemnego zapachu smogu. Dla producenta ekogroszku bardzo ważne jest podanie informacji o zawartości tego pierwiastka w tym surowcu. Na ekogroszek ma również wpływ piec, w którym spalane jest paliwo. Dzięki temu, że kocioł sam reguluje optymalne parametry spalania, co wpływa na jego efektywność, wytwarza taką samą ilość ciepła jak inne rodzaje paliwa, ale zużywa mniej surowców. Zastosowanie kotła specjalnie przystosowanego do eko-węgla pozwala nie tylko na całkowite spalanie surowców bez spieku czy topionego węgla, ale także na emisję mniejszej ilości gazów cieplarnianych.

Ekogroszek to efektywne, wysokiej jakości paliwo do efektywnego ogrzewania domu. Jego cena jest przystępna, a możliwości bardzo duże. Aby jednak ekogroszek był ekonomiczny i wydajny, musi być odpowiednio spalany. Jak zainstalować piec na węgiel? Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych w tej materii specjalistów i szybko przygotować piec do uruchomienia. Jeśli jednak chcemy samodzielnie przygotować kocioł do pracy, musimy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta oraz parametrami na opakowaniu pieca. Na początku ważne jest regularne monitorowanie procesu spalania iw razie potrzeby zmiana ustawień. Nie przekraczać zalecanej temperatury, ważne jest odpowiednie ustawienie wentylatora, stosowanie odpowiednich zaworów, a także prawidłowy czas przestoju podajnika i wentylatora w czasie otwarcia migawki lub optymalny czas przestoju pomiędzy aplikacjami. Wszystkie te parametry wpływają na prawidłową pracę kotła i efektywne spalanie ekogroszku.

Obawiasz się, że opał zajmie zbyt dużo miejsca w Twojej kotłowni? Ekologiczny groszek w workach po prostu odkładasz w bezpieczne i wygodne miejsce – nie musisz nawet zdejmować go z palety. Tym samym zajmuje znacznie mniej miejsca, a samo napełnianie piekarnika jest o wiele wygodniejsze. Cena nie odbiega od innych konkurencyjnych ofert, więc wybieraj mądrze i wygodnie. Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie lub masz pytania dotyczące naszego asortymentu? SOUTH ENERGY Sp. z oo jest gotowa pomóc każdemu klientowi w dokonaniu właściwego wyboru, co gwarantuje jego satysfakcję w okresie grzewczym. Nie czekaj i zapoznaj się z naszym cennikiem już teraz.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Welcome to SOUTH ENERGY

SEE MORE...

KONTAKT